BilimselHaberleri

DÜNYA İNOVASYON OKULU ÇANKAYA BİL KOLEJİ ORMAN OKULU LANSMAN PROGRAMI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ!

Dünya İnovasyon Okulu Çankaya BİL Koleji Orman Okulu Açılışı, Velilerin Davet Edildiği Büyük Bir Lansman Programı ile Duyuruldu!

Çankaya BİL Koleji Orman Okulu, açılışını düzenlenen lansman programı ile tüm velilere duyurdu. 1995 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı, BİL Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Mustafa AYDIN tarafından kurulan ve Eğitim Girişimcisi Ümit KALKO’nun Strateji Geliştirme Kurulu Başkanlığını yürüttüğü BİL Eğitim Kurumları, Türkiye’nin dört bir yanında 40 Kampüs, 35 Kurs, 10 Çocuk Üniversitesi ile 28 yıldır eğitime yön veriyor. Çankaya BİL Koleji Orman Okulu lansman programına; İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi, Duvarsız Okul Kurucusu Şükran EVİRGEN, BİL Eğitim Kurumları Genel Müdürü Elif PEHLEVAN, Çankaya BİL Koleji Orman Okulu Kurucusu Metin İlyas METİN, BİL Eğitim Kurumları Genel Müdürlük Koordinatörleri, veliler, basın mensupları ve çok sayıda konuk katıldı.

Müzik dinletisi ile başlayan lansman programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Açılış konuşmalarını BİL Eğitim Kurumları Genel Müdürü Elif PEHLEVAN ve Çankaya BİL Koleji Orman Okulu Kurucusu Metin İlyas METİN yaptı.

ÇANKAYA BİL KOLEJİ ORMAN OKULU DOĞADA EĞİTİM SERÜVENİ İLE TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATIYOR!

Çankaya BİL Koleji Orman Okulları lansman programının açılış konuşmasını BİL Koleji Genel Müdürü Elif PEHLEVAN gerçekleştirdi. Çankaya BİL Koleji Orman Okulları Ankara’da ve tüm Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin heyecanına değindi. Elif PEHLEVAN konuşmasında, 

BİL Eğitim Kurumları Genel Müdürü Elif PEHLEVAN konuşmasında; İstanbul Aydın Üniversitesi güçlü iş birliğiyle oluşturulacak yeni eğitim programıyla Çankaya BİL Koleji Orman Okulunda, öğrencilerimizin öz güven, öz saygı kavramlarını kazanmaları ve geliştirebilmeleri için ormanda ya da ağaçlık alanda öğrencilerimizin aktif katılım yöntemleri ile sürekli olanakların sunulduğu doğada öğrenme ortamının oluşturulacağını ifade etti.

Çankaya BİL Koleji Orman Okulu Kurucusu Metin İlyas METİN, konuşmasında Çankaya BİL Koleji Orman Okulunda; anaokulu, ilkokul, ortaokul kademelerinde öğrencilerin ağaca tırmanmaları, dalından meyve yemeleri, ormanda topladığı farklı nesnelerle özgün yemek tariflerini oluşturmaları, çevresindeki yeşilliğin farkına vararak isimlendirmeleri, elindeki doğal nesnelerle farklı ürünler türetmeleri ve aynı zamanda Millî Eğitim Bakanlığı öğretim programının kazanımları da edinmelerinin hedeflendiğini belirtti.

 

 

 

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYENİ, DUVARSIZ OKUL KURUCUSU ŞÜKRAN EVİRGEN’DEN “DOĞADA VE HAYATIN İÇİNDE DUVARSIZ EĞİTİM” SEMİNERİ

Çankaya BİL Koleji Orman Okulu lansman programında İstanbul Aydın Üniversitesi Akademisyen, Duvarsız Okul Kurucusu Şükran EVİRGEN tarafından ”Doğada ve Hayatın İçinde Duvarsız Eğitim“ semineri verildi. Doğa temelli gelişim ve öğrenme, okul dışı öğrenme, çocukların öğrenmesini sınırlayan engellerin kaldırılması ve esnek eğitimin önemi, ekopedogojik eğitim anlayışını Çankaya BİL Koleji Orman Okulu ile uyumlu şekilde planlamalara başlandığını veliler ile paylaştı.

bilim, araştırma, teknik, mühendislik, inovasyon, teknolojik ilerleme, matematik, fizik, kimya, biyoloji, astronomi, çevre, teknolojik araçlar, laboratuvar, bilim adamı, araştırmacı, teknoloji transferi, teknik analiz, teknolojik uygulama, teknolojik gelişme, teknolojik araştırma, teknolojik inovasyon, teknolojik ilerleme, teknolojik araçlar, teknik çözümler, teknolojik müdahale, teknolojik çevre, teknolojik çalışmalar, teknolojik araçlar, teknik analiz, teknolojik uygulama, teknolojik gelişme, teknolojik araştırma, teknolojik inovasyon, teknolojik ilerleme

83
Ay Neden Hep Bizi Takip Ediyormuş Gibi Görünür? İşte Çocukken Merak Ettiğimiz Bu Durumun Bilimsel Yanıtı

Herkes gidiyor, ay kalıyor; biz nereye gitsek her gece peşimizden geliyor! Ay gerçekten bizi takip ediyor mu? Etmiyorsa nasıl oluyor da ediyormuş gibi görünmeyi başarıyor?

Obezite, Kansere Yol Açıyor: Nedeni İlk Kez Bilimsel Olarak Açıklandı

Bergen Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan bir çalışma, obezitenin neden kansere yol açtığını bilimsel olarak ortaya koydu. Buna göre birey kilo aldıkça, kanser hücresi de ortama uyum sağlamaya zorlanıyor ve tümör oluşma riskini artırıyor.

Kedilerin Kendini Neden Sevdirmediği Bilimsel Olarak Açıklandı (Hayır, Uzaylı Oldukları İçin Değil)

Kedileri sevince sizden kaçtıkları anları hatırlıyor musunuz? Köpek severlerin en büyük argümanlarından biridir bu aynı zamanda: “Kediler kendilerini sevdirmezler.” Yeni yapılan bir araştırmayla durumun böyle olmadığı ortaya çıktı. Siz kedilere çok fazla

TÜSEB'den sağlıkta bilimsel Ar-Ge projelerine destek

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanı Prof. Dr. Akdoğan, "2022 yılı yeni destek programlarımızı yayınladık. İlki, araştırmaları esnasında kısmi ve hızlı desteğe ihtiyaç duyan araştırmacılarımız, doktora veya tıpta uzmanlık öğrencilerimiz için." dedi.

Arı ürünlerinin kemoterapinin yan etkilerini azalttığı bilimsel olarak kanıtlandı

Kanser hastalığının tedavisinde önemli rol oynayan kemoterapinin böbrek, karaciğer ve testis dokusunda yol açtığı hasarın kaliteli arı ürünleri kullanılarak en az seviyeye indirilebileceği bilimsel çalışmalarla ortaya konuldu.

Bilimsel olarak kanıtlandı: Cips yiyenlere kötü haber

Herhangi bir abur cubur üzerinde aşırıya kaçmak ciddi zararlar verebilir. Birkaç cips yiyerek kurtulabileceğinizi varsayıyor olsanız da sağlıklı beslenmeyle kazandığınız olumlu beslenme hedeflerinizi kolayca kaybedebilirsiniz. Cips yemeyi seviyorsanız, ö

Assos'ta antik liman bölgesinde çalışmalar bilimsel gözetimle sürüyor

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesindeki Assos Antik Kenti yakınında antik liman bölgesinde devam eden kaya ıslahı çalışmaları, kazı başkanlığında görevli bilim insanlarının gözetiminde devam ediyor.

Maske Stoklarını Tüketecek Araştırma: Maskenin, Erkeklerin Çekiciliğini Artırdığı Bilimsel Olarak Kanıtlandı

Cardiff Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, erkeklerin maske takınca daha çekici olduklarını bilimsel olarak ortaya koydu. Araştırma, ayrıca hangi maskenin de daha çekici olduğunu da gösterdi.

Astım Hastalığının Beyin Tümörünü Engellediği Bilimsel Olarak Kanıtlandı

İlk kez yaklaşık 15 yıl önce ortaya konan astımın beyin tümörünü azalttığı yönündeki bulgular, yeni yapılan bir çalışmayla nedeniyle birlikte resmen kanıtlandı. Buna göre her şey, beynimizdeki bağışıklık hücreleri ve sinirler arasındaki bağlantıya dayalı.

İnsanlığın Sonunu Getiren Bir Zombi Felaketini Mümkün Kılacak 5 Bilimsel Senaryo

Bir hastalık ortaya çıkar, bulaşıcıdır, milyonlar ölür, ancak bir yaratık olarak yeniden doğarlar... Hikaye hep aynı. Peki size Dünya Sağlık Örgütü’nün resmi internet sitesinde bir “Zombi Hazırlığı” kılavuzu olduğunu söylesek? İşler şimdi biraz tuhaflaşma

Bilimsel Araştırmaya Göre Çekici Öğrenciler Üniversitede Daha Yüksek Not Alıyor

İsveç’te yapılan bir araştırma, üniversite öğrencilerinin fiziksel görünüşlerinin aldıkları notlara nasıl etki ettiğini ortaya koyuyor. Çalışmaya göre çekici kız öğrenciler yüzyüze eğitimde, çekici erkek öğrenciler online eğitimde daha yüksek notlar alıyo

İnsanlığın Halen Evrimleşmeye Devam Ettiği Bilimsel Olarak Kanıtlandı

Bilim insanları, 155 yeni gen keşfederek evrimin modern insanlarda da varlığını sürdürdüğünü kanıtladı. Bu genlerden ikisi, sadece günümüz insanlarında bulunuyor.

Nilüfer’de spor, bilimsel çalışmalarla gelişecek #bursa

Nilüfer Belediyespor Kulübü ile Bursa Uludağ Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Hem sporcular hem de üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen protokole Nilüfer Belediyespor...Devamı için tıklayınız

Salda Gölü'nün su altı zenginliği bilimsel çalışmalar için görüntülendi

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nün barındırdığı tek hücreli canlı (mikrobiyal) türlerin kimyasal ve biyolojik değişimlerini incelemek için gölün farklı derinliklerinden kayaç numuneleri alınarak su altı ekolojisi görüntülendi.

'Kaşgarlı Mahmud'un Bilimsel Mirası ve Üçüncü Bin Yıl Türkolojisinin Gelişmesindeki Rolü' sempozyumu başladı

Kaşgarlı Mahmud'un Divanu Lugati't-Türk eserini ele alan "Kaşgarlı Mahmud'un Bilimsel Mirası ve Üçüncü Bin Yıl Türkolojisinin Gelişmesindeki Rolü" uluslararası sempozyumu başladı.

Bir Şakanın Komik Olup Olmaması, Şakayı Kime Yaptığınıza da Bağlı: Peki Bilimsel Olarak 'Komik Şaka' Nedir?

Bilim insanları, yeni araştırmalarında bir şakanın komikliğinin neye bağlığını bilimsel olarak ortaya koydu. Buna göre komiklik, sadece şakanın kendisine bağlı değil, dinleyenlere de bağlıydı.

Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@bilimselhaber.com.tr

bilimselhaber.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Ana Medya firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.