BilimselHaberleri

Bulgaristan’da Eğitim

Bulgaristan’da eğitim başvuru yapmak isteyenler için lise mezunu olmak yeterli olmaktadır. Bulgaristan’da eğitim kaydı yaptırmak isteyenler için ayrıca puan şartı da aranmamaktadır. Üniversiteler için meslek lisesi ya da lise diploma derecesi farkı gözetilmeden onay verilmektedir.

Türkiye’de istediği bölümü kazanamayan veya yurt dışı eğitim almak isteyenler için senalp.com.tr firması olarak bizler belirli bir disiplin çerçevesinde çalışmalarımızı yürütmekte olup devlet ve özel üniversite sayımızı gün geçtikçe artırıyoruz. Bulgaristan’daki en prestijli üniversiteler ile işbirliği yaparak okuyanların geleceğini garanti altına alma şansını artırmaktayız.

Bulgaristan’da Üniversite Tercih Nedenleri

Bulgaristan’da eğitim için öğrencilerin lise veya dengi herhangi bir okuldan mezun olması yeterlidir. Sınav şartı olmaması yanı sıra herhangi bir taban puan gibi ek şartlarda aranmaz. Böylece öğrenciler hayalindeki mesleğin eğitimini almak istediği üniversitelerde okuyabilmektedir.

Üniversitelere kabul aşamasında mezun olunan okulun meslek lisesi, Anadolu lisesi ya da düz lise olması gibi bir fark gözetilmemektedir. Ayrıca üniversiteye kabul aşamasında referans aranmamaktadır. Üniversiteler eğitim konusunda son derece titiz ve donanımlıdırlar. Bu özellikleri sayesinde Bulgaristan’da eğitim oldukça iyi konumdadır. Birçok öğrencinin tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Genel plan üzerine düşünülmüş bir eğitim politikası bulunduğundan tercih edilmektedir.

Bulgaristan’da Üniversite Fiyatları

Bulgaristan üniversite fiyatları Bulgarca ve İngilizce bölümlere göre farklılık göstermekte olup lisans bölümlerinde 2500-8000 Euro arasında değişmektedir. Üniversite fiyatlarını listeleyecek olursak;

  • İngilizce tıp bölümleri: 7000-8000 Euro,
  • İngilizce hazırlık okulu: 2500-4800 Euro,
  • İngilizce hazırlık okulu tıp bölümü: 4800 Euro,
  • Bulgarca dili hazırlık okulu: 2500-3700 Euro
  • Bulgarca dili hazırlık okulu tıp bölümü: 3700 Euro,
  • Bulgarca dili tıp bölümü: 5000-6000 Euro

Bulgaristan üniversite fiyatları olarak ne yükse fiyata sahip olanlar İngilizce tıp fakülteleridir. Bulgaristan'da üniversite bölümü eğitim dilleri arasında Bulgarca, Fransızca, Almanca ve İngilizce dilleri bulunmaktadır.

Bulgaristan Üniversiteleri Kabul ve Kayıt Dönemi

Bulgaristan üniversitelerinde sınavsız kabul ile eğitim alma fırsatını yakalamak isteyenler, kayıt şartları, süreleri, eğitim olanakları, okul ücretleri, konaklama ve ulaşım gibi konularda danışmanlığımızdan bilgi alabilirler. Bulgaristan komşu ülke olması nedeniyle başta hava yolu ile ulaşım olmak üzere tren ve otobüs seferleri ile kolayca gidip gelinen bir ülkedir. Öğrenciler için Bulgaristan’da eğitim son derece ekonomik ve güvenlidir.

Ekonomik olmasının yanı sıra mavi diploma ile kariyer basamaklarını tırmanma konusunda son derece avantajlı bir ülkedir. Kaliteli eğitim verilmesi sayesinde ülkemizden çok uzak kalmadan böyle bir eğitim alma avantajı sağlanmaktadır. Hayalindeki üniversiteyi okumak isteyenler senalp.com.tr adresi üzerinden her zaman bilgi alabilirler.

Bulgaristan’daki okul ücretleri diğer Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça uygundur. Aynı zamanda kampüs alanlarında kültür ve sanat etkinlikleri ile spor faaliyetleri yapılmaktadır. Kampüs yaşamı öğrencilerin öğrencilik yıllarını dolu oldu yaşamaları adına tasarlanmaktadır. Güvenilir ve rahat konaklama olanakları da diğer yandan öğrencileri cezbedici özelliktedir. Konaklama seçenekleri bakımından Bulgaristan’da eğitim almak isteyen öğrenciler ister yurtlarda kalabilir, isterse de 2-3 arkadaşla beraber ev kiralayabilirler.

Bulgaristan’da eğitim alma konusunda en büyük avantajlardan birisi de Türk nüfusunun yoğun olmasıdır. Bu sayede orada okuyacak olan gençlerimiz yabancılık çekmezler. Bulgarca ile beraber Türkçe konuşan birçok insandan yardım alabilirler. Bulgaristan’da üniversiteler Sofya, Zagora, Burgas, Stara, Plevne ve Plovdiv şehirlerinde bulunmaktadır.


 

bilim, araştırma, teknik, mühendislik, inovasyon, teknolojik ilerleme, matematik, fizik, kimya, biyoloji, astronomi, çevre, teknolojik araçlar, laboratuvar, bilim adamı, araştırmacı, teknoloji transferi, teknik analiz, teknolojik uygulama, teknolojik gelişme, teknolojik araştırma, teknolojik inovasyon, teknolojik ilerleme, teknolojik araçlar, teknik çözümler, teknolojik müdahale, teknolojik çevre, teknolojik çalışmalar, teknolojik araçlar, teknik analiz, teknolojik uygulama, teknolojik gelişme, teknolojik araştırma, teknolojik inovasyon, teknolojik ilerleme

756
Trakya Üniversitesi ile Okçular Vakfı geleneksel okçuluğu bilimsel platforma taşıyacak

Trakya Üniversitesi ile Okçular Vakfı'nın geleneksel okçuluğu bilimsel platforma taşıyacakları, bu kapsamda bu branş ile ilgili bir sempozyum düzenlenmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

OECD verilerine göre kadınların bilimsel sahalara en düşük katılım oranı Japonya'da

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) verileri bilim ve fen sahalarına kadın katılım oranının en düşük Japonya'da olduğunu ortaya çıkardı.

Kalıcı yaz saati uygulaması kalkacak mı? Bakan Dönmez'den bilimsel yanıt

Türkiye'de 5 yıldır devam eden kalıcı yaz saati uygulamasıyla ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez önemli açıklamalarda bulundu. Sabit yaz saati uygulamasının değiştirilmesi yönünde bakanlığın...

Sivrisinekler Bazı İnsanları Neden Daha Fazla Isırır? Bilimsel Sebeplerini Açıkladık

Sivrisineklerin bazı insanları neden daha fazla ısırdığını hiç düşündünüz mü? Arkadaşınla birlikte oturuyorken tüm sivrisineklerin seni sokmaya çalıştığı bir ortam çok can sıkıcı olabilir. Bugün sizlere sivrisineklerin bazı insanları neden daha çok ısırdı

(ÖZEL) Tarihe ışık tutan eserler bilimsel çalışmalar için bu şekilde hazırlanıyor #eskisehir

Karacahisar Kalesi’nde sürdürülen arkeolojik kazı çalışmaları esnasında bulunan tarihi eserler, kalenin yakınında kurulan kazı istasyonunda restorasyon, çizim ve fotoğraf aşamalarından geçirilerek bilimsel...Devamı için tıklayınız

Astrofizikçi Neil deGrasse Tyson, Noel Baba ile İlgili Eğlenceli 'Bilimsel Açıklamalar' Yaptı

Astrofizikçi Neil deGrasse Tyson Noel Baba’nın geyiklerinden, yaşadığı ortama kadar hayallerimizde var olan tüm Noel Baba özelliklerini Twitter’dan paylaştığı bilimsel açıklamalarla reddetti. Neil deGrasse Tyson eğlenceli açıklamalarını derledik.

Doç. Dr. Güvendir’in TÜBİTAK bilimsel eğitim etkinliği başvurusu onaylandı #edirne

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Meltem Acar Güvendir’in yürütücülüğünde, lisansüstü eğitim alan öğrencilere yönelik, “Tüm Yönleriyle Ölçek Geliştirme...Devamı için tıklayınız

Maske Stoklarını Tüketecek Araştırma: Maskenin, Erkeklerin Çekiciliğini Artırdığı Bilimsel Olarak Kanıtlandı

Cardiff Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, erkeklerin maske takınca daha çekici olduklarını bilimsel olarak ortaya koydu. Araştırma, ayrıca hangi maskenin de daha çekici olduğunu da gösterdi.

Obezite, Kansere Yol Açıyor: Nedeni İlk Kez Bilimsel Olarak Açıklandı

Bergen Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan bir çalışma, obezitenin neden kansere yol açtığını bilimsel olarak ortaya koydu. Buna göre birey kilo aldıkça, kanser hücresi de ortama uyum sağlamaya zorlanıyor ve tümör oluşma riskini artırıyor.

Ölüme Yaklaşan İnsanlar Neden 'Beyaz Işık Görüp Ruhlarının Bedenden Ayrıldığını' Hisseder? İşte Olayın Bilimsel Açıklaması

Tarih boyunca insanlar ölüme yakın psikedelik deneyimler yaşadıklarından bahsetse de bilim insanları, bu deneyimlerin tam olarak nasıl ortaya çıktığına dair bir cevap bulmakta zorlanmış görünüyor. Bu tip deneyimlerin zihnin bedenden ayrılmasıyla gerçekleş

Aziz Sancar gençlere seslendi: İnatçı olmalı ve bilimsel teknolojiyi takip etmelisiniz

Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, bilim insanı olmak isteyen gençlerin çalışmalarında karşılaşacakları zorluklara karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini belirterek "İnatçı olmalısınız, çok çalışmalı, bilimsel teknolojiyi takip etmelisiniz." dedi.

Trakya Üniversitesi ile Okçular Vakfı geleneksel okçuluğu bilimsel platforma taşıyacak

Trakya Üniversitesi ile Okçular Vakfı'nın geleneksel okçuluğu bilimsel platforma taşıyacakları, bu kapsamda bu branş ile ilgili bir sempozyum düzenlenmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

"Tavuk mu Yumurtadan Yoksa Yumurta mı Tavuktan Çıkar?" Tartışmasını Sonlandıran Bilimsel Cevap

Felsefi yönü Antik Yunan'a dayanan "Tavuk mu yumurtadan yoksa yumurta mı tavuktan çıkar?" sorusunu bilimsel olarak cevaplandırdık. Hadi gelin, hala tartışılan bu soruya cevap getirelim.

- BUÜ’de 2021 yılında desteklenen bilimsel araştırma proje sayısı 175’e ulaştı #bursa

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Araştırma Üniversiteleri arasında gösterilen Bursa Uludağ Üniversitesi’nin (BUÜ) desteklediği bilimsel araştırma projelerinin sayısı her yıl artmaya devam ediyor..

İzmir Dişhekimleri Odasından 27’nci Uluslararası Bilimsel Kongre ve Sergisi #izmir

İzmir Dişhekimleri Odasının düzenlediği uluslararası kongre, 28-31 Ekim tarihleri arasında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek.İzmir Dişhekimleri Odasının geniş katılımla düzenlediği...Devamı için tıklayınız

TÜSEB'den sağlıkta bilimsel Ar-Ge projelerine destek

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanı Prof. Dr. Akdoğan, "2022 yılı yeni destek programlarımızı yayınladık. İlki, araştırmaları esnasında kısmi ve hızlı desteğe ihtiyaç duyan araştırmacılarımız, doktora veya tıpta uzmanlık öğrencilerimiz için." dedi.

Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@bilimselhaber.com.tr

bilimselhaber.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Ana Medya firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.